Haber Detayı
22 Aralık 2020 - Salı 14:28 Bu haber 2542 kez okundu
 
Kavgayı Ayırmaya Çalışan Kadının Hayatı Mahvoldu(VİDEOLU)
Geçtiğimiz ay Şanlıurfa’nın Harran İlçesi Ceylangözü mahallesine bağlı Karatepe mezrasında yerleşim yerindeki içinde bulunan çöplük alanın kepçe yardımıyla temizlenmesi sırasında mezrada bulunan bir ailenin karşı çıkması ile sözlü başlayan münakaşa kısa sürede taşlı sopalı kavgaya dönüşmüştü.
GÜNDEM Haberi
Kavgayı Ayırmaya Çalışan Kadının Hayatı Mahvoldu(VİDEOLU)

 

Saldırgan şahısların kavgayı büyütmesi üzerine mezra halkından Aysel Kaya ( 42 ) isimli bayanın çıkan kavgayı ayırmak amacıyla araya girmesi sonucu kim veya kimler tarafından atılan taş ile başından olmak üzere vücudunun çeşitli yerlerinden darbeler alarak bir anda yere yıkıldı.

 

 

Kavganın büyümesi üzerine mezra halkının ihbarı üzerine olay yerine gelen Harran ilçesin bağlı Meydankapı Jandarma Karakol komutanlığının ekiplerinin müdahalesi sonucu olayın yatıştırılarak kavgada yaralananlar çeşitli hastanelerde tedavi altına alınmışlardı.

 

 

Çıkan kavgayı ayırmak maksadıyla araya giren ve başından aldığı taş darbesi ile hayati tehlikesi tespit edilen Aysel Kaya(42)  Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ameliyata alındı. Ameliyat sonrası uzun süre yoğun bakım servisinde tedavisi devam eden müşteki Aysel Kaya (42) başından aldığı darbeler yüzünden konuşma yetisini kaybetti.

 

Okuma yazması olmadığı için kendisini ifade edemeyen 42 yaşındaki Aysel Kaya konuşma duyusunu kaybetmesi sonucu kendisine taşın kim veya kimler tarafından atıldığını ifade edemediğinden saldırgan fail veya failler ellerini kollarını sallayarak gezdikleri belirtildi.

 

 

 Çaresiz durumdaki kadının yakınları konuyla ilgili şunları söylediler.

 

“Aysel hanımın hayatını karartan saldırganların bir an önce yakalanıp adalet önüne çıkartılması için Harran Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Olayın görgü tanıklarının ifadelerine hemen başvurulmasını istiyoruz.

 

Aysel Kaya uzun süre yoğun bakım tedavisi sonrası hayata döndü ama aldığı darbeler neticesinde konuşma duyusunu ve diğer tüm yetilerini büyük ölçüde kaybetmiş olması ve okuma yazması bulunmadığından dolayı fail veya faillerin ancak görgü tanıkları beyanı ile fotoğraf teşhisiyle tespit edilerek adalettin önüne çıkarılmasını istiyoruz. Yetkililerimizin bu konuda mağdur olan ve başta konuşma yetisi olmak üzere birçok yetisini, kısmen kaybetmiş olan Aysel Kaya’ya yetkililerimiz gerekli duyarlılığı göstermelerini bekliyoruz. Maalesef Aysel Kaya’yı bu hale getiren kişi ya da kişiler ellerini kollarını sallayarak gezmektedirler. Aysel Kaya’ya bunu yapan veya yapanların adalet önüne çıkarılarak hak ettikleri cezayı almalarını istiyoruz.” diyerek sözlerini tamamladılar.

 

ÖZEL HABER: AYSEL KIRIŞAN

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı