Haber Detayı
16 Şubat 2021 - Salı 14:57 Bu haber 1901 kez okundu
 
Kangrenleşmiş Yaraya Çözüm!!!
Şanlıurfa Haliliye ilçesine bağlı Kısas mahallesinde Şanlıurfa ŞUSKİ idaresinin çalışması yılların kangrenleşmiş yarasına çözüm olacaktır.
YEREL Haberi
Kangrenleşmiş Yaraya Çözüm!!!

 

KEMAL ATALAR/ KISAS-1992 yılından 2014 yılına kadar (Büyükşehir) kendi belde belediyesi olan Kısas Belediyesinin tüm emek ve çabalarına rağmen gerek ekonomik koşullarından gerekse proje yetersizliğinden Kısas’ın her yıl mütemadiyen maruz kaldığı yağmur suları ve taşkınlar nedeniyle evlerde iş yerlerinde ve hayvan sahiplerinin hayvanların telefinde binlerce milyonlarca liralık zarara neden olmakta olduğu gibi anaartellerde ki karayolu ulaşımı üzerindeki sel ve baskınlar nedeniyle ulaşımda zaman zaman aksamalar oluşmaktaydı.

 

 

Şanlıurfa ŞUSKİ idaresinin yapmış olduğu ihale sonucu Kısas’ın kangrenleşmiş yarasına çözüm olacak olan ana arteller çevre yolları ve dışarıdan gelecek olan su baskınlarının önüne geçileceği için yapılan ihale Adnan Şimşek Şirketine ihale edilmiş KDV hariç 723 bin liraya mal edilecek olan çalışma Kısas’ı bir inşaat alanı durumuna dönüştürmüş durumdadır. Ana yollarda kepçelerin kamyonların dozerlerin ve çalışan teknik kadronun yoğunluğu göz önünde. Zaman zaman ulaşımda aksamalar meydana getirse bile kısa süreli olduğu için yerleşke halkının bundan hiçbir şikayetinin olmaması güzel bir çalışma olduğunu göstermektedir.

 

 

İnşaat firması yetkilisi Adnan Şimşek ile yaptığımız görüşmede; ''Bize tevdi edilen görevi Kısas halkına yaraşır bir şekilde en az rahatsızlık verecek düzeyde yapmaya çalışıyoruz. Kullandığımız beton borular ana artellerde 600’lük beton borular ara artellerde ise yer yer 400’lük beton borular kullanmaktayız. Boru döşeme işlemimiz bittikten sonra kazı yaptığımız yolları aynı şekilde parke döşeyerek temiz halde teslim etmeye çalışıyoruz’’ İfadelerini kullandı.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı