Haber Detayı
06 Mart 2019 - Çarşamba 12:44 Bu haber 1160 kez okundu
 
Kamu Sağlık-Sen, Sağlık personellerinin sorunlarını iletti
Kamu Sağlık-Sen üyeleri, sağlık personellerinin yaşadıkları sorunları iletmek için Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Müdürü Müslüm Cesur'u ziyaret ettiler.
SAĞLIK Haberi
Kamu Sağlık-Sen, Sağlık personellerinin sorunlarını iletti

Kamu Sağlık-Sen'in Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde bulunan 140 üyesinin sorunlarını iletmek için Kamu Sağlık-Sen yönetim kurulu üyeleri, hastane müdürü Müslüm Cesur'u ziyaret ettiler.

Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı İbrahim Halil Duyar, Hastane Müdürü Cesur'a Hastane bünyesinde görev yapan temizlik personeli, tıbbi sekreter, hemşire ve diğer sağlık personellerinin mevcut sorun ve isteklerini dile getirdi.

İbrahim Halil Duyar, personellerin servis ulaşım problemi, fazla mesai problemleri, mesai saatleri ve nöbetler, iş yükü, iş yoğunluğu ve personel eksikliği, nitelikli birimlerde görev yapanların birim farkları, görev tanımları,hastabakıcı - temizlik personeli işlerinin ayrımı, yemek molaları hesaplamaları başta olmak üzere kurum bünyesinde görev yapan tıbbi sekreter, hemşire ve diğer sağlık personellerinin de ortak sorunlarına değindi.

Hastane Müdürü Cesur ise sendika üyelerinin kendilerini ziyaret etmesinden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı