Haber Detayı
18 Nisan 2017 - Salı 12:41 Bu haber 1353 kez okundu
 
HOSK, OSB'nin cazibe merkezi olacak
Hazır Giyim Organize Sanayi Kümelenmesi Sosyal Tesisleri (HOSK), Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nin cazibe merkezi olacak.
EKONOMİ Haberi
HOSK, OSB'nin cazibe merkezi olacak

Hazır giyim ve tekstil anlamında adından söz ettirecek olan HOSK’un temeli atıldı. Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu proje bölgeye canlılık katacak. 2.bölgede kısa süre önce inşaat çalışmalarına başlanılan Hazır Giyim Organize Sanayi Kümelenmesi projesi Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın desteği ile hizmete sunulacak.

 

Tekstil ve Hazır giyim sektöründe birçok yatırımcının uğrak yeri olacak olan HOSK, 4500 metre kare alanda inşa edilecek. Uydu banka şubeleri, bankamatikler, restorantlar, marketler, spor alanları, çocuk kreşi gibi hizmet alanları bu cazibe merkezinde yer alacak.

 

Bu projenin yüzde 75’i Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından hibe edilecek olup, yüzde 25 ise OSB tarafından karşılanacak.

 

Aksu; ‘Yatırımcıların işi kolaylaşacak’

 

Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürü Yunus Emre Aksu, bölgeye kazandırılacak olan çok amaçlı cazibe merkezinin, yatırımcıların işini kolaylaştıracağını söyledi.

 

Bölge Müdürü Aksu, "2. Bölgede yapılacak olan bu sosyal tesisin, hazır giyim ve tekstil sektöründe olanların işlerini kolaylaştıracak ve iş verimliliğini arttıracak. Bu sayede yurt içi ve yurt dışı pazarların beklentilerini karşılayabilecek. Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Başkanımız Şanlıurfa Valimiz SAyın Güngör Azim Tuna'ya da, vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

 

1 ve 2. Organize Sanayi Bölgesinin cazibe merkezi olacak olan HOSK sosyal tesisi, 2018 yılının ilk aylarında tamamlanıp hizmete gireceği belirtildi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı