Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 11:58 Bu haber 766 kez okundu
 
Haliliye’de Camiler İbadete Hazır
Haliliye Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında ibadete kapatılan camilerin açılmasının öncesinde ilçede bulunan cami ve diğer ibadethanelerin halılarını yıkayarak, cami içleri ve bahçelerini de köpüklü su ile yıkayarak dezenfekte etti.
YEREL Haberi
Haliliye’de Camiler İbadete Hazır

Haliliye Belediyesi yeni tür koronavirüs (covıd-19) salgını ile mücadele kapsamında yürüttüğü faaliyetlere devam ediyor. Bu kapsamda Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatları doğrultusunda Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçede bulunan ibadethanelerin yıkıma ve dezenfekte işlemlerini gerçekleştiriyor. 

 

 

Salgın dolayısıyla yaklaşık 2 aydır kapalı olan camilerin bugün itibarıyla tekrardan ibadete açılacak. Haliliye Belediyesi vatandaşların rahat bir şekilde ibadetlerini yapabilmeleri için ilçe bulunan tüm camilerin halılarını yıkadı. Ekipler yıkanan halıların döşenmesinin ardından ibadethane içlerinde dezenfekte işlemi gerçekleştirdi. 

 

 

Ayrıca ekipler camilerin bahçelerini de köpüklü su ile yıkayarak dezenfekte etti. Vatandaşların gönül rahatlığı ile ibadetlerini yapmalarını hedefleyen belediye bu uygulamayı belli periyodlarda sürdüreceği de bildirildi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı