Haber Detayı
31 Mayıs 2018 - Perşembe 13:34 Bu haber 1292 kez okundu
 
Güven: Öksüz ve yetim kalmış bir peygamberin ümmetiyiz
AK Parti Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ile birlikte Ay Işığım Derneği’nin yetim ve öksüzler için kurduğu mağazanın açılışını gerçekleştirdi.
SİYASET Haberi
Güven: Öksüz ve yetim kalmış bir peygamberin ümmetiyiz

Açılışta Bakan Fakıbaba, Başkan Güven ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı GülenderAçanal 50 çocuğa bayramlık giysi dağıttılar.

Haliliye ilçesinde Ay Işığım Yetim ve Öksüz Derneği’nin mağazasında düzenlenen etkinlikte AK Parti Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven, çocuklarla yakından ilgilendi.

Başkan Güven, burada yaptığı açıklama da ‘’Öksüz ve yetim kalmış bir Peygamberin ümmetiyiz. Bizler yetimliği de öksüzlüğü de iyi biliriz. Tüm bunların Allah’tan geldiğini de biliriz. Fani dünyada ölüm haksa yetimimizde, öksüzümüzde mutlaka olacaktır. Bizim görevimiz yetim ve öksüzlerimize sahip çıkmak, yanlarında olmak, dertlerine derman olmak, duygularını paylaşmak’’ dedi.

 

Bakan Fakıbaba ise burada yaptığı konuşmada, yetim ve öksüz çocukları sevindirmenin önemine işaret etti.

"Bu çocuklar bizim yavrularımız, bizim torunlarımız." diyen Fakıbaba, şöyle konuştu:

"Allah biliyor, benim için bu çocukların benim torunlarımdan bir farkı yok. Bir çocuğu giydirmek 70 lira, hayırsever insanların imkanları dahilinde bu mübarek ayda çocukların yüzlerini güldürmeleri kadar güzel bir şey olamaz. Dernek yetkilileri, mağazanın ikinci bir şubesinin Eyyübiye ilçesinde açılacağını söylediler, ben de elimden geldiği kadar destek vermeye çalışacağım. Ümmetin birliği için Türkiye diyorum, Türkiye diyorum, Türkiye diyorum.’’ Dedi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı