Haber Detayı
29 Kasım 2018 - Perşembe 22:58
 
GSS borçlarında son gün açıklandı
Şanlıurfa SGK İl Müdürü İsmail Ünlü, Nisan ayına kadar hiç gelir testine başvurmayanların, GSS borçlarının silinmesi için 30 Kasım tarihine kadar gelir testi yaptırmaları gerektiğini açıkladı.
EKONOMİ Haberi
GSS borçlarında son gün açıklandı

Şanlıurfa Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürü İsmail Ünlü yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun 18 Mayıs 2018 tarihinde yürürlüğe girdi. Şimdiye kadar hiç gelir testi yaptırmamış ve Gelir testi sonucunda ödeme gücü olmadığı tespit edilen vatandaşlarımızın Genel Sağlık Sigortasına ait geçmiş borçlarının tamamı silinecektir. 7143 Sayılı Kanun ile Nisan 2018 ve öncesi döneme ait Genel Sağlık Sigortası prim borçlarının faizleri silinerek, anaparanın 31 Aralık 2018’e kadar ödenebilme imkânı getirilmiştir.

 

Ayrıca vatandaşlarımızın geçmiş döneme ait Genel Sağlık Sigortası prim borcunun olup olmadığına bakılmaksızın 31 Aralık 2018 tarihine kadar sağlık yardımlarından yararlanabilmeleri sağlanmıştır. Bu kapsamdaki vatandaşlarımızın hak kaybına uğramamaları için, 30 Kasım 2018 tarihine kadar ikametlerinin bulunduğu ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaat ederek gelir testi yaptırmaları gerekmektedir.”

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı