Haber Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 16:34 Bu haber 1936 kez okundu
 
Gelecek Partisi Şanlıurfa’da Tabelasını Astı
Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Dr. Abdullah Yeşil Gelecek Partisi Şanlıurfa il başkanı seçildiği günden beri dur durak bilmeden mahalle mahalle ilçe ilçe gezerek teşkilatlanma çalışmaları kapsamında son sürat çalışmalarını sürdürüyor.
SİYASET Haberi
Gelecek Partisi Şanlıurfa’da Tabelasını Astı

Dr. Abdullah Yeşil son olarak Şanlıurfa’da teşkilatını kurarak Gelecek Partisi tabelasını İl Başkanlığı binasına astılar.

 

Dr. Abdullah Yeşil; Gelecek Partisi olarak Türkiye genelinde teşkilatlanmalarımız devam ediyor ve bizde Şanlıurfa’da teşkilatlandık ve Tabelamızı astık. Türkiye siyasetinin yeni yüzlere ihtiyacı vardır ve yeni yüzlerde Gelecek Partisi bünyesinde buluşuyor. Gelecek Partisi Türkiye Mozaiklerini oluşturmaktadır. Türkü, Kürdü, Arabı, Çerkezi, Lazı ile birlikte partimizi kurduk ve kısa sürede Türkiye’nin bir çok iline Genel başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından il başkanları atanarak teşkilatlanmışlardır.  Bizde Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından mazbatamızı aldığımız günden bu yana çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve teşkilatlanıyoruz. Gündemde erken seçim olmamasına rağmen erken seçim olacaktır gibi çalışıyoruz ve Allah’ın izniyle erken seçim olması halinde erken seçimlere katılacağız.

 

 

 

Teşkilatımızı kurduk ve İl Başkanlığımızı da açmış bulunmaktayız. Kamuoyuna duyurulur. Resmî açılışımıza Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun da katılımıyla önümüzdeki tarihlerde yapacağız, inşallah.

 

Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Başkanı olarak kapımız herkese açıktır ve kesinlikle dil, din ve ırk ayrımı yapmayarak, kimseyi ötekileştirmeden ve kutuplaştırıcı söylemlerden uzak bir dille Şanlıurfa’mızın sorunlarını dile getireceğiz. Tüm Şanlıurfa halkına saygılarımı sunuyorum. Dedi.

 

Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı Novada Park 11 Nisan cami arkasındaki adresinde Tabelasını asarak Tüm Şanlıurfa’lıların emrindedir.

 

Gelecek Partisi İl Başkanı Abdullah Yeşil kimdir?

 

01 Ocak 1964 yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şanlıurfa’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalında "Doğu ve Batı Yönetim Bilimi Düşüncesinin Öncüleri Machiavelli ve Nizamü'l Mülk Örneği" adlı Tezi ile Yüksek Lisans çalışmasını tamamladı. Çalışma Bakanlığında "Resmi Arabulucu"luk görevinde bulunda. Şanlıurfa SM. Mali Müşavirler Odası başkanlığında 2 dönem bulundu. Halen Şanlıurfa'da Yeminli Mali Müşavir olarak çalışmaktadır.

 

Türkçe, Kürtçe, Arapça, İngilizce, Osmanlıca Türkçesi biliyor.

 

DENEYİMLERİ

 

Akıncı Gençler,

 

Milli Türk Talebe Birliği,

 

Milli Gençlik Vakfı,

 

Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Saadet Partisinde çalışma ve adaylıklar,

 

AK PARTİ ŞANLIURFA İL KURUCUSU,

 

AK PARTİ ŞANLIURFA İL BAŞKAN ADAYI (2002 Çalışma Bakanlığı’nda "Resmi Arabulucu"olarak çalıştı)

 

Şanlıurfa Mali Müşavirler Odasında 2 Dönem Başkanlık yaptı.

 

Şanlıurfa Ensar Vakfı Kurucu ve Yöneticilerindendir.

 

Zehra Kültür Bilim Vakfı'nın Kurucu ve Yöneticilerindendir.(Rahmetli Abdülkadir Badıllı beyin öncülüğünde kurulan)

 

MÜSİAD Şanlıurfa Denetleme Kurulu Başkanı.

 

Meslekte Birlik Grubu'nun Güneydoğu ve Akdeniz Bölge Temsilcisi.

 

YİM-DER Şanlıurfa Şube Başkanlığını Yaptı.

 

Marmara Üniversitesi Mezunları Derneği Üyesi.

 

Türkiye Mali Müşavirler Birliği Üst Kurul Delegesidir.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı