Haber Detayı
28 Eylül 2021 - Salı 18:02
 
Eyyüpoğlu: Pamuk Altın Çağını Yaşayacak
Çukobirlik Şanlıurfa İl başkanı Selahattin Güneş, Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu’nu makamında ziyaret ederek hasadına başlanan pamuk hakkında fikir alış verişinde bulundu.
TARIM Haberi
Eyyüpoğlu: Pamuk Altın Çağını Yaşayacak

 

BEYAZ ALTIN’IN HASADI BAŞLADI

 

Çukobirlik Şanlıurfa İl başkanı Selahattin Güneş,  Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu’nu makamında ziyaret ederek hasadına başlanan pamuk hakkında fikir alış verişinde bulundu. Yapılan istişarenin ardından açıklamalarda buluna Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, rekolte çok iyi çiftçilerimiz altın yılını yaşayacak dedi.

 

BAŞKAN EYYÜPOĞLU: ÇİFTÇİLER ALTIN YILINI YAŞAYACAK

 

Eyyüpoğlu; 2021 yılı pamuk hasadı sezonu başlamıştır. Çiftçilerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Çukobirlik Başkanı Selahattin Güneş amcam oğlu bizleri ziyarette geldi kendisine teşekkür ediyorum. Bizlere ve çiftçilerimizin sesine kulak vererek geçen hafta pamuğun kilo gramı 9 bin 600 olarak fiyat belirlendi. Gelecek hafta 10 bin olarak bekliyoruz. Özelikle çiftçilerimiz bu yıl altın yıllını yaşayacak. Pamuğun geleceği parlaktır. Pamuktan korkmasınlar. Çiftçilerimize hayırlı bereketli kazançlar diliyorum. Girdi maliyetleri her ne kadar yüksek olduğunu biliyoruz. Bu fiyatlar inşallah çiftçilerimizi kurtarır. Dedi.

 

EYYÜPOĞLU: REKOLTEDE FİYATTA ÇOK İYİ

 

Rekoltenin çok iyi olduğunu aktaran Başkan Eyyüpoğlu, rekolte çok yüksek 500 ile 650 arasında. Urfa pamuğunun elyafı çok iyi fiyatı da yüksek inşallah hem fabrikatörlerimiz hem de çiftçilerimiz iyi fiyatta satarlar. Çiftçilerimiz için altın bir yıl olacak.

 

“ÇİFTÇİLERİMİZ BU HUSUSLARA DİKKAT ETSİNLER”

 

Pamuğun hasadı sırasında çiftçilerin uyulması gereken konular hakkında da konuşan Eyyüpoğlu, hasat sırasında naylon torbalar, önlüklere koymasınlar. 50 gram naylon karıştı mı o balya bozluyor. Kirlilik komisyonu da oluştu, Valiliğimizle, İl Tarım ve Orman müdürlüğüyle denetimlerimiz olacak. Özellikle geceleri nem olduğu zaman kesinlikle biçmesinler. İfadelerini kullandı.

 

GÜNEŞ: ÇİFTÇİLERİMİZİN YANINDAYIZ

 

Çukobirlik Şanlıurfa İl başkanı Selahattin Güneş Bugün Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanımız Ahmet Eyyüpoğlu’nu ziyaret ettik. Her zaman başkanımızla istişare içindeyiz bizde çiftçiyiz. Sürekli çiftçiler için mücadele veren bir başkanımız var. Çukobirlik olarak her zaman çiftçimizin yanında olmuşuz olmaya da devam edeceğiz.  Çiftçilerimiz merak etmesinler. Piyasa yükseldikçe bizde fiyatları yükselteceğiz. Çukobirlik çiftçinin yanındadır yanında olmaya da devam edecektir. Dedi.

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı