Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 11:52 Bu haber 1310 kez okundu
 
Eyyübiye halkına müjde! Yakında açılıyor
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, seçim döneminde verdiği sözlerden birisi olan Halbank şubesinin ilçede açılması idi. Başkan Kuş’un girişimleri ile ilçenin Eyüp Peygamber caddesinde Halk Bank şubesi yakında hizmete başlayacak.
YAŞAM Haberi
Eyyübiye halkına müjde! Yakında açılıyor

Seçim sürecinde banka şubesi eksikliğini gören ve bunun sözünü veren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, kolları sıvayıp, ilgililerle yoğun görüşmeler yapmıştı. Başkan Kuş’un girişimleri meyvesini vermeye başladı. Halkbank şubesi Eyüp Peygamber caddesinde yıl sonu itibariyle hizmete giriyor. Banka şubesinde devam eden çalışmaları beraberinde Meclis Başkanvekili Ahmet Kayral ve Meclis Üyesi Haşim İnan’la birlikte inceleyen ve ilgililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Kuş, işçilerle de bir araya geldi. Başkan Kuş, banka şubesinin yıl sonu itibariyle hizmete gireceğini, Ziraat Bankası şubesi için de yer arayışlarının kısa sürede sonuçlanmasıyla birlikte onun da ilçede faaliyete gireceğini söyledi.

 

“1 Nisan’dan önce sözler vermiştik”

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, “1 Nisan’dan önce halkımıza vermiş olduğumuz sözler vardı. Bunları bir bir yerine getirmeye devam ediyoruz. Kamu kampusu eksik demiştik ve çalışmalarımız sonucu 800 yataklı devlet hastanemizin yanındaki Ziraat Fakültesinde kamu kampusunu inşallah kısa sürede projelendirip halkımızın hizmetine sunacağız. Yine ilçemizde banka şubeleri, PTT ve noter eksikliğini dile getirmiştik. Noter hizmete başladı. Eyyübiye’nin can damarı olan Eyüp Peygamber caddemizde ve Halkbank şubemiz yıl sonu itibariyle hizmete girmiş olacak. Çalışmalar başladı bizler de buradaki çalışmaları takip ediyoruz. Eyyübiyeli kardeşlerimin, amcalarımın, bacılarımın hizmetine geçmiş olacak. Bunun yanı sıra Ziraat Bankası ile görüşmelerimiz devam ediyor. Onlarda yer ile ilgili sıkıntıları giderdiler ve yakın bir zaman dilimi içerisinde çalışmalarına başlayacaklar. Umudumuz odur ki 2020’nin ilk aylarında Ziraat Bankasını da Eyyübiye’ye kazandırmış olacağız. Şimdiden Halk Bankası Eyyübiye’ye hayırlı olsun. “ dedi. 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı