Haber Detayı
12 Ocak 2020 - Pazar 09:54 Bu haber 701 kez okundu
 
Eyyübiye'de iki mahalleye park müjdesi
Yemyeşil Eyyübiye hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Akşemsettin ve Asya mahallelerine de yeni parklar kazandırıyor.
YEREL Haberi
Eyyübiye'de iki mahalleye park müjdesi

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, ilçeye yeni parklar kazandırmaya devam ediyor. Şimdiye kadar ilçenin farklı mahallelerinde 17 yeni park yapan Başkan Kuş, son olarak ziyaret ettiği Akşemsettin ve Asya mahallelerinde de park yapımı için start verdi. İlk olarak Asya mahallesine geçen ve beraberindekilerle birlikte tespit edilen alanda incelemelerde bulunan Başkan Kuş, alanın park olarak mahalleye kazandırılması talimatını verdi. Daha sonra Akşemsettin mahallesine geçen Başkan Kuş burada da Mahalle Muhtarı Teyyip Teber İzol’la birlikte yine park yapımı için tespit edilen alana geçti. Alandaki hafriyat sıkıntısından dolayı yaşanan mağduriyetin önüne geçmek için hemen çalışma yapılmasını isteyen ve alanın park olarak mahalleye kazandırılması için talimat veren Başkan Kuş, çevredekilerin takdirini kazandı. Mahalleye 2 yeni park kazandırmak için çalışmalara başladıklarını belirten Başkan Kuş,” Vatandaşlarımıza park sözümüz vardı. İnşallah bir değil iki tane yapacağız.” dedi.

 

 

Kazandırılacak olan parkların şimdiden hayırlı olmasını dileyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, “Akşamsettin mahallemizdeyiz, muhtarımız ile birlikte mahallemizi gezmeye devam ediyoruz. Muhtarımız ilk gün itibari ile mahallemizde en büyük sıkıntının park alanının olmadığını bizlere iletmişti. Bizde en yakın zamanda Akşamsettin mahallemize bir park kazandıracağımızın vaadini vermiştik ve vaadimizin ilk adımını atıyoruz. Personel arkadaşlar ile birlikte incelemelerde bulunduk ve talimatımızı verdik. Bu alanda çok ciddi hafriyat var ve vatandaşlarımızın bu konu ile çok ciddi sıkıntısı var. Bu hafriyatı kısa bir zaman içerisinde temizleyeceğiz ve bu yıl sonuna kadar Akşemsettin mahallemize 2 adet park kazandıracağız. Amcalarımıza, teyzelerimize, çocuklarımıza hayırlı olsun inşallah.” dedi.

 

Akşemsettin Mahalle Muhtarı Teyyip Teber İzol da Başkan Kuş’a teşekkür edip, şunları söyledi:  “Başkanımızın bizim mahalleyi ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Şuanda Başkanımız ile birlikte mahallemizde yapılacak olan park yerlerimizi tespit ediyoruz. Bundan dolayı çok teşekkür ediyorum kendisine. inşallah ileriye dönük çok güzel şeyler yapacağız Başkanımız ile birlikte.” (Haber Merkezi)

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı