Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 11:41 Bu haber 2105 kez okundu
 
Eyyübiye’de ‘Artık hız yapmak serbest’
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Eyyübiye Belediyesi’nin önemli bileşenlerinden biri olduğu ‘ Anlayarak Hızlı Okuma Projesi’ kapsamında öğretmenlerle bir araya geldi.
YEREL Haberi
Eyyübiye’de ‘Artık hız yapmak serbest’

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, ‘Anlayarak Hızlı Okuma Projesi’ kapsamında öğretmenlerle bir araya geldi. Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip ilçesi Eyyübiye’de, eğitimde adımlar atılıyor. Eyyübiye Belediyesi, Harran Üniversitesi ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘ Anlayarak Hızlı Okuma Projesi’ kısa süre içinde hayata geçiriliyor. Artık Hız yapmak serbest sloganıyla yola çıkılan projede yüzlerce eğitmenle binlerce öğrenciye ulaşılması hedefleniyor. Kuş, proje tanıtım toplantısında öğretmenlerle bir araya geldi. Eyyübiye Belediyesi Batıkent Kültür Merkezinde düzenlenen tanıtım toplantısına Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Harrran Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Faruk  Demirkol, Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, Proje Koordinatörü Tarkan Öztekin ile çok sayıda öğretmen katıldı.

 

Eğitimle ilgili önemli çalışmalara imza atmaya devam edeceklerini belirten Kuş,” Bizler ilçemizde imar, temizlik, park bahçe çalışmaları gibi faaliyetleri bir bir ifa etmeye çalışıyoruz. Bunları yaparken şunu fark ettik, bir şehri imar ederken bir nesli ihmal ederseniz, gün gelir o nesil imar ettiğiniz şehri imha eder. Eyyübiye olarakta biz tam da bu noktayız. Şanlıurfa ve Eyyübiye ilçemiz en genç nüfusa sahip olan ilçedir. Eğitim noktasında da maalesef sıkıntıların yaşandığı bir ilçeyiz. Göreve gelir gelmez bu noktada neler yapabiliriz şeklinde ekip arkadaşlarımızla sürekli istişare halinde olduk. Hızlı bir şekilde bu projemizi hayata geçirmemiz gerektiğini anladık ve bu projeyi hayata geçirdik. Sizlerden çok ciddi destek bekliyoruz. Çünkü sizler gönüllere dokunup, çocuklarımızı psikolojisini çok iyi biliyorsunuz. Bu projeyi ancak sizlerle yürütebilirdik. Bugün görüyoruz ki doğru yoldayız” dedi.  

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı