Haber Detayı
08 Mayıs 2020 - Cuma 13:07 Bu haber 299 kez okundu
 
Evde Sağlık Hizmetleri Kesintisiz Devam Ediyor
Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan hastalara sağlık hizmetinin sunulması amacı ile İl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri çalışmalarını yürütmektedir.
GÜNDEM Haberi
Evde Sağlık Hizmetleri Kesintisiz Devam Ediyor

 

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş yaptığı açıklamada, Şanlıurfa Evde Sağlık Hizmetleri, 65 yaş üstü vatandaşlar, Kronik rahatsızlığı olanlar ve yatalak olan hastalarımızın hastalık süreçlerini evlerinde muayene yaparak gerekli reçetelerini yazarak ilaç almaları konusunda da yardımcı olunan bir sistemdir.  Bu sistem ile riskli olan bu hastalarımızın sağlık ihtiyaçları büyük oranda hastaneye gitmeden evlerinde çözülmüştür.

 

 

İl Sağlık Müdürü Erkuş, “İlimizde bulunan 16 sağlık kurumunda toplamda 32 araç ve 123 sağlık personelimiz, koronavirüse yönelik tedbirlerin başladığı günden bu zamana kadar yaklaşık 18.000 ev ziyareti yapmışlardır, Bu ziyaretlerde hastaların muayeneleri yapılmış ve ilaç tedarik işlemleri ilgili birimlerimiz tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu süreçte Şanlıurfa halkının yanında olan 7 gün/24 saat boyunca kesintisiz hizmet veren ve sahada özveri ile çalışan tüm personellerimize teşekkür ediyor, hastalarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı