Haber Detayı
15 Ekim 2021 - Cuma 16:14
 
Eğitim Yuvası Mı, Mikrop Yuvası Mı?
Karaköprü ilçesine bağlı TOKİ-Maşuk'ta bulunan Piri Reis İlköğretim okulunda görünen çirkin görüntüler karşısında yaşanan skandal, sağlığa yönelik tehlikenin boyutunu gözler önüne seriyor.
YEREL Haberi
Eğitim Yuvası Mı, Mikrop Yuvası Mı?

 

Büyük skandala imza atılan yerin adı, TOKİ-Maşuk Piri Reis İlköğretim okulu.

 

 

 

İDARECİLER VURDUMDUYMAZ TAVIR SERGİLİYOR

 

Eğitim yuvası dediğimiz ama ne yazık ki adeta pislik yuvasına dönen eğitim kurumunda objektife yansıyan görüntülerde görüldüğü gibi pislik içindeki tuvalet, lavabo ve musluklar her türlü enfeksiyon hastalıklar saçıyor. İdareciler ise durumdan haberdar olduğu halde yaşanılanları umursamaz bir tavırla görmezden geliyor. Hal böyle olunca veliler çocuklarını da okula göndermekten kaygılı.

 

 

MİKROPLARA DAVET ÇIKARIR DURUMDA

Yeni Eğitim-Öğretim sistemiyle ve özellikle pandemi süreci ile birlikte birçok okul yeniden düzenlendi. Lakin TOKİ-Maşuk'ta bulunan Piri Reis İlköğretim okulu, hijyen ve düzen konusunda öğrencilerin sağlığı ile birlikte enfeksiyon hastalıklarını hiçe saydı. Minik öğrencilerin tıka basa yığıldığı okulda, mikropların oyun alanı haline gelen ve temizlikten bihaber tuvaletler deki çirkin görüntüler hastalığa davetiye çıkardığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

 

 

VELİLERİN İSYANI

 

Sosyal medya platformundan ihbar hattımıza gelen bilgiye göre, veliler eğitim yuvası olarak gönderdikleri çocuklarını mikrop yuvası haline gelen bu okula göndermekte tedirgin olduklarını ifade ederek duruma tepki gösterdiler.

Tuvaletler ve lavabolar pislik içinde gün içerisinde en az 2-3 defa temizlik yapılması gerekirken herhangi bir düzen ve temizlik yok. Biz veliler bile okula girerken kötü kokular yüzümüze çarpıyor. 

 

 

OKUL, OKUL DEĞİL MİKROP YUVASI

 

Buradan yetkililere sesleniyoruz: Biz maddi imkanlardan dolayı çocuklarımızı özel okula gönderemiyoruz Mümkünse devlet okullarının da özel okullar gibi temiz, düzenli ve güvenli olsun. Durumu okul müdürüne ilettiğimiz zaman aldığımız cevap şu: ‘’Temizlik personelimiz şuan yok’’ sizce bu cevap mantıklı mı ya da bu cevap sağlığın önüne geçebilir mi?... Çocuklarımızın bu okulda her an bulaşıcı hastalıklara yakalanabilir endişesi ile yaşıyoruz.. Okul, Okul değil pislik yuvası...

 

ÖZEL HABER

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı