Haber Detayı
18 Nisan 2017 - Salı 10:50 Bu haber 1455 kez okundu
 
Edessa devredildi. Ursu satış aşamasında
SGK sözleşmeleri yenilenmediği için atıl kalan Hastane binalarıyla ilgili belirsizlikler sürüyor.
SAĞLIK Haberi
Edessa devredildi. Ursu satış aşamasında

SGK ile olan sözleşmesi yenilenmeyince kapanan Şanlıurfa Özel Edessa Tıp Merkezi‘ne devredildiği bildirildi. 
Paşabağı mahallesi, Harran Üniversitesi caddesinde bulunan Hastanenin yeniden faaliyete geçmesi SGK sözleşmesinin yenilenmesine bağlı.. Hastanenin borçlarından dolayı SGK‘yla yeni sözleşme şimdilik zor görünüyor. 
2011 yılı Aralık ayına hizmete açılan Hastane yaklaşık 5 yıl boyunca; Acil, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Cildiye, Çocuk Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göz Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kardiyoloji, KBB, Nöroloji, Ortopedi, Tıbbi Biyokimya, Üroloji ve  İç Hastalıkları dallarında hizmet verdi.  2016 yılı Mart ayında SGK ile olan sözleşmesi yenilenmeyince Özel Edessa Tıp Merkezi kapanmıştı.  
 
URSU SATIŞ İÇİN SGK‘DAN
GELECEK OLUMLU YANITI BEKLİYOR

SGK ile olan sözleşmesi yenilenmeyince kapanan bir başka sağlık kurumu Şanlıurfa Özel Ursu Hastanesi....
Yapılan incelemeler sonucu Özel Ursu Hastanesi‘yle alakalı yasalara aykırı bir olumsuzluk tespit edilemedi. 
Op.Dr.Mehmet Yazar ve diğer ortaklar Hastaneyi açmak yerine satmak konusunu gündemlerine aldı. Bunda özellikle hekim teminindeki zorluğun etkili olduğu tahmin ediliyor. 
Ortaklar satış konusunda SGK‘yla ilgili pürüzleri aşmaya çalışıyor. Hastanenin SGK‘ya borcu bulunmadığını, inceleme raporlarının da olumlu olduğunu söyleyen Hastane ortakları, ’Biz SGK Genel Müdürlüğü‘nün yeni  sözleşmeye onay vereceğini umut ediyoruz. Sonraki aşamada  Özel Ursu Hastanesi‘nin satış işlemini gerçekleştireceğiz‘ bilgisini verdi.  
SGK‘dan yeni sözleşme için onay gelir ve satış gerçekleşirse Paşabağı‘nda bulunan, içerisinde Anju ünitesi de bulunan 110 yatak kapasiteli bina yine Özel Hastane olarak Şanlıurfa'ya hizmet verecek. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı