Haber Detayı
03 Ekim 2021 - Pazar 15:58
 
''Dünya Yürüyüş Günü'nde'' Şanlıurfa’da Onlarca Kişi Yürüdü
Şanlıurfa’da Dünya Yürüyüş Gününde sağlıklı yaşama dikkat çekmek amacıyla onlarca kişi, Ali Şelli parkından Balıklıgöl kent platosuna kadar kilometrelerce yürüdü.
YAŞAM Haberi
''Dünya Yürüyüş Günü'nde'' Şanlıurfa’da Onlarca Kişi Yürüdü

 

‘’Dünya Yürüyüş Günü’’ etkinlikleri kapsamında Türk Kızılay öncülüğünde Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanı Dr Ahmet İnan, Kızılay Şube Başkan Yardımcısı Emin Kaysı Harran Üniversitesi Rektörünü temsilen Eyyüp Yabatu Görme Engelliler Derneği ve Urbis Urfa Bisiklet Derneği ve onlarca kişinin katılımıyla yürüyüş tertiplendi.

 

        

 

Etkinlik öncesi vatandaşlara maske ve adım sayar dağıtılırken katılımcıların şeker, tansiyon, boy-kilo-bel ölçümü yapılarak sağlıklı yaşam hakkında uzman isimler tarafından bilgilendirme yapıldı. 

 

        

 

Covid-19 pandemisinin sonucunda vatandaşların hareket alanlarının kısıtlanması ve evde geçirilen sürenin artmasıyla yükselme eğilimine giren obezite ve kronik rahatsızlıklarla mücadeleye dikkat çeken Türk Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanı Dr. Ahmet İnan, ‘’3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Gününde pandemi sonrası hareketsiz yaşamla mücadele kapsamında Türk Kızılay olarak Türkiye’nin 20 ilindeki şubeleri ve vatandaşlar ile birlikte sağlık yaşam için yürüdüklerini ifade ederek açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:

 

 Dünya genelinde sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam gibi alışkanlıkların pandemi sürecinde daha da yaygınlaşması toplumsal endişeyi arttırmaya devam ederken Türk Kızılay, Şanlıurfa Şubesi olarak Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla şubelerimiz ile birlikte anlamlı bir etkinlik düzenledik. Sağlıksız yaşamın beraberinde getirdiği obezite başta olmak üzere kronik rahatsızlıklara fiziksel aktivite, sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam ve yaşlanmanın önemine vurgu yapan Başkan İnan, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Diyarbakır, Kocaeli, Antalya, Aydın, Bolu, Denizli, Eskişehir, Elazığ, Kahramanmaraş, Manisa, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Van’ın bulunduğu 20 ilde vatandaşlarımızın da katılımıyla yürüyüşümüzü düzenledik’’ İfadelerini kullandı.

 

HABER: AYSEL KIRIŞAN

KAMERA: ÖMER FARUK ÇİÇEK

 

 

 

 

Şanlıurfa’da Ali Şelli Parkında başlayan yürüyüş, Balıklıgöl kent platformuna kadar sürdü. Yürüyüş sonrası Balıklıgöl kent platosunda Kızılay Şanlıurfa Şubesi tarafından katılımcılara çorba ikramı yapıldı

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı