Haber Detayı
23 Kasım 2020 - Pazartesi 00:31 Bu haber 601 kez okundu
 
DEVA Partisinden Ceylanpınar’da Şölen Gibi Kongre!!!
Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Ceylanpınar ilçe teşkilatında bugün miting gibi kongre heyecanı yaşandı.
SİYASET Haberi
DEVA Partisinden Ceylanpınar’da Şölen Gibi Kongre!!!

 

DEVA Partisi yurt genelinde il ve ilçe kongrelerine devam ederken yakın zamanda Genel Başkan Ali Babacan’ın katılımıyla gerçekleştirilen Şanlıurfa İl Kongresi sonrası bu kez de Pandemi tedbirleri kapsamında Ceylanpınar İlçe Kongresi yapıldı.

 

 

Ceylanpınar İlçesinde Cumhuriyet Ortaokulu Konferans Salonunda pandemi tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen Ceylanpınar 1. Olağan İlçe kongresine; İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Akçakale İlçe Başkanı Av. Fatih Ayhan, Birecik İlçe Başkanı Fadıl Timoçin, Halfeti İlçe Başkanı Hasari Baysöz, Siverek İlçe Başkanı Cuma Şirin, Viranşehir İlçe Başkanı İbrahim Özkan, Suruç İlçe Başkanı Yakup Çelik, Haliliye İlçe Başkan Vekili Zeynel Tavaş, çok sayıda davetli ve partili katıldı. Ayrıca ilçede bulunan CHP, İyi Parti, Hüdapar Parti İlçe Başkanları, MHP, HDP ve Doğruyol Partisinin İlçe temsilcilerinin yanı sıra, Ziraat Odası Başkanı, Esnaf Kefalet Başkanı, Tarım İş Sendikası Başkanı, Tarım Kredi Kooperatif Başkanı, Aticiler Dernek Başkanı, Çevre ve Orman Derneği Başkanı da davetliler arasındaydı. Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın kongreye özel gönderilen mesajı okundu.

 

 

Delegelerin oylarıyla DEVA Partisi Ceylanpınar İlçe Başkanlık görevine layık görülen Ceylanpınar İlçe Başkanı Adnan Tanış açılış konuşması yaparak salonda bulunan davetlilere şu sözlerle seslendi: “Bizim her şeyden önce acilen bu memlekette yeniden tesis etmemiz gereken bir kardeşliğimiz var. Bu kardeşlik burada, bu salonda ve bu parti yönetimindedir. Bizler ‘Acem’in Arab’a, Arab’ın da Acem’e üstünlüğü yoktur’ diyen Peygamberin (SAV) ümmetiyiz. Irkçılığı reddediyor, kardeşliği vaat ediyoruz. Mutlaka dile getirmemiz gereken başka konularda var. Memleketimizin çok sorunu var ve biz bunların hepsini raporlaştıracağız. Vakti geldiğinde de bunları siz değerli halkımızla paylaşacağız. Ama bilinsin ki bu memleketin gençlerinin kaderi sadece seçimden seçime belediye üzerinden iş kurla iş bulmak değildir ve olmamalıdır. Dertte hepimizin, DEVA’da hepimizin."

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı