Haber Detayı
14 Ekim 2020 - Çarşamba 14:00 Bu haber 683 kez okundu
 
Covid-19’u Yenen Duyarlı Vatandaş İmmün Plazma Bağışladı
Covid 19 virüsünü yenerek sağlığına kavuşan İyilik Der Adıyaman Şubesi gönüllüsü Zeynel Kına, immün plazma bağışında bulundu.
SAĞLIK Haberi
Covid-19’u Yenen Duyarlı Vatandaş İmmün Plazma Bağışladı

Yakın bir tarihte koronavirüse yakalanan Adıyamanlı Zeynel Kına adlı vatandaş sağlığına kavuştuktan sonra hasta vatandaşların iyileşmesi için immün plazma bağışında bulunarak örnek bir davranışa imza attı.

 

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde immün plazma bağışında bulunan İyilik Der Adıyaman Şubesi gönüllüsü Zeynel Kına, “Yakın bir zamanda koronavirüs hastalığına yakalandım. Bu hastalığı birebir yaşayan bir vatandaşlar olarak sağlığıma kavuştuktan sonra insanlara faydalı olmak adına immün plazma bağışında bulundum. Bu konuda zaten yetkililerinde iyileşen vatandaşlarımıza çağrıları oluyor. Bizler bu hastalıktan iyileşen vatandaşlar olarak yetkililerimizin çağrılarına mutlaka uymalıyız. Çünkü çok zor bir süreçten geçiyoruz. Bu zor süreçte salgına yakalanan birçok insan yoğun bakımlarda ve evlerinde yaşam mücadelesi veriyorlar. Bu vatandaşlarımızın çığlıklarına kulak vererek onlara yardımcı olmalıyız. Çünkü bu hastalığın iyileşme aşamasında bizlerde çok zor günler geçirdik. Hatta iyileşip, iyileşmeme konusunda tereddüt içinde kaldık. Hekimlerimizin bizlere uyguladığı tedaviye uyarak, şifayı yüce rabbimizden diledik. Zor bir süreçten geçerek bizlere uygulanan tedavi sonrasında Allah’a hamdolsun sağlığımıza kavuştuk. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca başta olmak üzere bütün sağlık çalışanlarına ne kadar teşekkür etsek azdır. Çünkü sağlıkçılarımız gece gündüz demeden hastalarımızın sağlığına kavuşması için çaba sarf ediyorlar. Ayrıca Adıyaman Valimiz Mahmut Çuhadar’ın da Covid 19’dan sağlığına kavuşan hastaların immün plazma bağışında bulunması konusunda çağrısı vardı. Bu çağrıya bu hastalıktan iyileşen bütün vatandaşların uyması gerekiyor. Yapılacak olan bir bağışla belki de bir insanın yeniden sağlığına kavuşmasına katkı sağlanmış olacak. Ben şahsen iki defa immün plazma bağışında bulundum. Bu salgından iyileşen bütün vatandaşlara çağrıda bulunarak, immün plazma bağışında bulunmalarını istiyorum” dedi.

 

Adıyaman Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan yetkililerde immün plazma bağışında bulunan Zeynel Kına adlı vatandaşa örnek davranışından dolayı teşekkür ettiler.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı