Haber Detayı
03 Şubat 2021 - Çarşamba 13:17 Bu haber 2182 kez okundu
 
Ceylanpınar İlçe Müftüsünden Dev Skandal!!!
Ceylanpınar İlçe Müftüsü Hasari Altunova bu kadarına da pes dedirten bir skandala imza attı.
GÜNDEM Haberi
Ceylanpınar İlçe Müftüsünden Dev Skandal!!!

Şehit düşmanlığına ve şehidimizin geride bıraktığı emanetine haksızlık yaparak kan dondurucu olaya sahne olan yer Ceylanpınar İlçe Müftülüğü.

 

Vatan uğruna can veren şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak hepimizin göreviyken Ceylanpınar İlçe Müftüsü devlete kafa tutarak şehidimizin geride bıraktığı emanetine sahip çıkmak yerine, vatan uğruna namus uğruna bayrak uğruna kanını canını seve seve veren şehit babası İbrahim Güneş’e  verilen görev karşısında Ceylanpınar ilçe Müftüsünün ne denli şehit düşmanı olduğu gözler önüne sermiş oldu.

 

                                              

 

Şehit babası İbrahim Güneş temizlik işlerinde çalışma talimatını veren Ceylanpınar İlçe Müftüsü Hasari Altunova ‘nın Vatan haini olduğunu göstermesinin akabinde kınama ve tepkiler çiğ gibi büyümeye devam ederken en büyük tepki Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği ve Şehit-Gazi Sen Sendikası Başkanı Bekir Kılcı’dan geldi.

 

Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği ve Şehit-Gazi Sen Sendikası Başkanı Bekir Kılcı, Şehit Mazlum Güneş’in babası İbrahim Güneş’in Ceylanpınar İlçe Müftülüğünde uğradığı haksızlık ve kendisine uygulanan sosyal kabadayılık ile ilgili açıklamasında verdi veriştirdi.

 

                                            

 

Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği ve Şehit-Gazi Sen Sendikası Başkanı Bekir Kılcı, açıklamasında şu sözleri kaydetti.

 

Şehit Babası Fazladan Çalıştırılıyor

 

Kılcı, şehit babasının temizlik görevlisi olarak çalıştırılması bir yana çalışma saatlerinin 10.00 – 16.00 olan Ceylanpınar ilçe müftülüğünde 08.00 – 17.00 saatleri arasında çalıştırıldığı ile ilgili bilgi aldıklarını belirtti. İbrahim Güneş’in temizlik görevlisi olarak çalıştırılması konusunda yaptığımız haberden sonra açıklama yapan Kılcı, durumun takipçisi olacaklarını belirterek şu açıklamalarda bulundu;

 

“Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği ve Şehit-Gazi Sen Sendikası olarak basın açıklaması yapması gereğini duyduk. İlçemiz kamu kurumlarında görev yapan en başta gazi ve şehit yakınlarının ve diğer vatandaşlarımızın her diam yanlarında olduk olmaya da devam edeceğiz. Ceylanpınar ilçesindeki kamu kurumlarında görev yapan gazi ve şehit yakınlarının çalıştırma usulü ile ilgili 2018/4 genelgesi uygulanmıyor. Şuan Ceylanpınar müftülüğünde görev yapan Şehit Mazlum Güneş’in babası İbrahim Güneş hizmetli olarak işe alınmış fakat müftü beyin talimatı ile temizlik personeli olarak çalıştırılmaktadır. Ayrıca müftülük personeli saat 10:00-16:00 mesai saatleri içerisinde görev yaparken bu şehidimizin babası saat 08:00 ile 17:00 arasında çalıştırılmaktadır. Ayrıca diğer kamu kurumlarında görev yapan şehit yakınları duyduğumuz ve tespit ettiğimiz kadarı ile kurum amirleri tarafından baskıya maruz kalmakta bunun sonucunda kendi kurumlarından başka kurumlara ya görevlendirme istemekte veya tayin istemek zorunda kalıyorlar. Bizlere emanet edilen şehitlerimizin yakınlarının bu şekilde kurumlarda rencide edilmesini en başta Türkiye Cumhuriyeti’nin imajına zarar vermekte daha sonra gazi ve şehit ailelerini de üzmektedir. Bu tarz olayları şiddetle kınıyoruz bu konu hakkında gerekli işlemlerin yapılması ve bir daha yaşanmaması için önlemlerin alınmasını talep ediyoruz.”

 

                                               

 

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı