Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 22:34 Bu haber 797 kez okundu
 
Ceylanpınar’da Sosyal Mesafeli İlk Cuma Namazı Kılındı
Şanlıurfa Ceylanpınar ilçesinde ibadete açılan ve belirlenen camiiler ile semt pazarında 74 gün sonra cemaatle ilk Cuma namazı kılan vatandaşlar namaz boyunca sosyal mesafeye uyarak maske taktı.
GÜNDEM Haberi
Ceylanpınar’da Sosyal Mesafeli İlk Cuma Namazı Kılındı

 

Tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (COVİD-19) salgınının halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltmak, sosyal izolasyonu sağlamak amacıyla camiler ibadete kapatılmıştı.

 

 

Diğer yandan, Koronavirüs ile mücadelede kaydedilen olumlu gelişmeler doğrultusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı kabinesinde normalleşme sürecinde atılan adımlardan biri ibadete kapatılan camilerin yeniden açıldı. Ceylanpınar ilçesinde belirlenen camiler ile semt pazarında vatandaş bugün ilk ez Cuma namazını cemaatle kıldı.

 

 

Sosyal mesafe kuralına göre belirlenen bölgeye seccadelerini seren vatandaşlar maskeli olarak namaz kıldı. Girişlerde, maskesi olmayanlara maske dağıtıldı, vatandaşlar ateşleri ölçülerek alanlara alındı.

 

 

Uzun bir aradan sonra cuma namazını kılmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar, bu virüs salgınının kısa sürede bitmesi temennisinde bulundular.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı