Haber Detayı
26 Mart 2017 - Pazar 17:04 Bu haber 1262 kez okundu
 
Büyükşehir'le Şanlıurfa daha da güzelleşiyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, İlkbahar'ın gelmesiyle birlikte şehrin dört bir tarafını çiçeklerle donatıyor.
YAŞAM Haberi
Büyükşehir'le Şanlıurfa daha da güzelleşiyor

Merkez ilçelerde yer alan park, bahçe, bulvar ve caddelerde ekimi gerçekleştirilen çiçekler, alanlara daha da estetik bir görüntü sağlıyor.

Şanlıurfa bahara hazırlanırken kış aylarında dikilen çiçeklerin yerini yazlık çiçeklere bırakıyor. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri, kentin bulvar, cadde, sokak, rekreasyon alanları ve parklarını, rengarenk çiçeklerle donatıyor. Yılın dört mevsiminde renk renk olan alanlar, bahar mevsimin gelmesiyle rengarenk çiçeklerle görsel şölene dönüştü.

Karaköprü, Haliliye ve Eyyübiye ilçelerinde yer alan rekreasyon alanları, meydan, bulvar ve caddelere hercai, menekşe, çuha ve lale çiçekleri ekiplerin itinalı çalışmasıyla ekildi. Çalışmalar çerçevesinde ilçeler dahil toplamda 1 milyon adet çiçek ekildi.

Tarihi ve turistik ören yerlerinin başında gelen Balıklıgöl, Haşimiye Kavşağı, Büyükşehir Belediyesi Önü, GAP Bulvarı üzerinde yapılan alanlar dev çiçek demetleriyle halkın beğenisine sunuldu.

Şanlıurfa'nın yeşil alanlarını dev parklarla artırdıklarını belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ana arterlerde, tarihi ve turistik ören yerleri de güller ve çiçeklerle donatıp vatandaşın hizmetine sunduklarını söyledi. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı