Haber Detayı
05 Ağustos 2020 - Çarşamba 14:33 Bu haber 274 kez okundu
 
Bengi'den O Görüntülere Tokat Gibi Sözler
Şanlıurfa’da kurbanlık dananın ayağından iş makinesinin kepçesine asılarak kesime götürülmesine Bengi Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bengi sert tepki gösterdi.
DİĞER Haberi
Bengi'den O Görüntülere Tokat Gibi Sözler

Ulusal basına yansıyan görüntüler için Şanlıurfalı iş adamı İbrahim Bengi ‘’Bir kişinin cahilliği tüm memlekete mal edilemez’’ diyerek tepki gösterdi.

 

Karaköprü ilçesine bağlı Şenevler Mahallesi’nde Kurban Bayramı’nın ilk günü dananın kesim alanına götürülmesi sırasında iş makinesi kullanıldı. Arka ayağından iple iş makinesinin kepçesine bağlanan hayvan havada metrelerce tek ayak üzerinde götürüldü. 

 

 

Sosyal medya da yoğun tepkiyle karşılanan görüntülerle ilgili Bengi Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bengi açıklama yaptı.

 

Bengi ‘’Hayvanlar Allah’ın sessiz kullarıdır. Ahiret günü bizden hesap soracaklar. Hayvana eziyet vahşettir. O hayvanı oraya bağlayan cahil kadar o görüntüleri yayanda suçludur. Memleketimize zarar vermiştir. Bir cahilin yaptığı fütursuzca bir hareket tüm memleketimize mal edilemez. O hayvanı oraya bağlayana kesilen maddi ceza vicdanları rahatlatmamıştır’’ dedi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı