Haber Detayı
26 Eylül 2021 - Pazar 17:32
 
Başkan Kılcı’dan Anlamlı Mesaj
Şanlıurfalı vatandaşların randevu almaksızın aşısını yaptırabildiği standı ziyaret eden Şanlıurfa Şehit Yakınları ve Gaziler Dernek Başkanı Bekir Kılcı, aşı konusunda vatandaşlara kamera karşısında anlamlı mesaj vererek çağrıda bulundu. Başkan Kılcı, ‘’Unutmayalım: yiğitlerimiz biz yaşayalım diye şehit oldular bizde onlar için yaşayalım ‘’ Dedi
YEREL Haberi
Başkan Kılcı’dan Anlamlı Mesaj

 

Koronavirüs salgını sürecinde aşılama ile ilgili hastanelerin yanı sıra toplu alanlarda kuruluna aşılama stantlarıyla her alanda vatandaşların aşılama işlemleri devam ediyor.

 

         

 

Şanlıurfa’da da özel bir alış-veriş merkezinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından aşılama standı kuruldu. Aşı kampanyasına destek amaçlı standı ziyaret eden Şanlıurfa Şehit Yakınları ve Gaziler Dernek Başkanı Bekir Kılcı, kamera karşısına geçerek vatandaşlara aşı olma hususunda anlamlı mesaj ile çağrıda bulundu.

 

         

 

Şehit Yakınlarını ve Gaziler olarak aşıya destek olmak için yoldan geçen vatandaşları ikna edip aşılarını yaptırdıklarını dile getiren Başkan Kılcı, açıklamasında şu ifadelerle sürdürdü:

 

 ‘’UNUTMAYALIM: YİĞİTLERİMİZ BİZ YAŞIYALIM DİYE ŞEHİT OLDULAR BİZDE ONLAR İÇİN YAŞIYALIM’’

 

Covid-19’a karşı 1,5 yılı aşkın süredir çok ciddi bir mücadele verildi. Sayın valimizin öncülüğünde Bunu çok önemsediğimizi, çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum Geçmişteki mücadelede aşı yoktu. O aşı yokken ki mücadele psikolojisini hep birlikte yaşadık. Kısıtlamaların yoğun olarak uygulandığı dönemden sonra vaka sayılarında ciddi bir düşüş olduğunu ancak son günlerde tekrar bir tırmanışın yaşandığını  “Aşının çok büyük bir koruyuculuğu var.  Maviye dönmek konusunda da Şanlıurfa olarak ön planda olmak istiyoruz. Dolayısıyla bu kampanyayı çok önemsediğimizi. Tüm vatandaşlarımızın aşı noktasında tereddüt etmemelerini ki, noktasında bir gayretimiz var. Ümit ediyorum bu hedefimize ulaşmalıyız. Kısa sürede de bölgenin merkezi olan şehrimizi bu konuda da öncü yaparız. Farkındalık oluşturma noktasında da şehrimizden, bölgemize ve ülkemize ciddi bir mesaj vermiş oluruz” İfadelerine yer verdi.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı