Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 13:44 Bu haber 659 kez okundu
 
Başkan Hayrettin Cidir’den 19 Mayıs Mesajı
Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
GÜNDEM Haberi
Başkan Hayrettin Cidir’den 19 Mayıs Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

 

Bir Ülkenin işgaline karşı direnişin başlatıldığı, Bağımsızlık yolunda adım atıldığı, Kurtuluş meşalesinin yakıldığı bir tarihin adıdır 19 MAYIS…..

 

101 Yıl önce Dünya'nın en büyük Devrimcilerinden Mustafa Kemal Paşa ve 18 arkadaşının, Ülke'nin dört bir yandan işgaline karşı 16 Mayıs 1919' da İstanbul’dan Bandırma Vapuru ile hareket edip, 19 MAYIS 1919 Sabahı SAMSUN'da Anadolu topraklarına adımını atmış, Halkıyla bütünleşmiş, Kurtuluş meşalesi Ülke'nin her tarafın da yakılmış ve üç buçuk yıl süren zorlu mücadeleden sonra, Egemenliğin Millet'e ait olduğu, bağımsız ve Modern TÜRKİYE CUMHURİYET'i hayata geçirilmiş ve bu CUMHURİYET'i de TÜRK GENÇLİĞİ'ine emanet etmiştir.

 

19 MAYIS'ın 101. Yılı nedeniyle tüm Gençlerimizin ve halkımızın 19 MAYIS Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, Başta GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, Mücadele arkadaşları ve Şehitlerimizi Rahmetle, Şükranla, Saygıyla anıyor, yaşayan gazilerimize sağlıklı ömür diliyor Saygılar sunuyorum.

 

YAŞASIN 19 MAYIS’LAR, YAŞASIN LAİK DEMOKRATİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ...’’ İfadelerini kullandı

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı