Haber Detayı
02 Nisan 2018 - Pazartesi 13:56 Bu haber 1840 kez okundu
 
Başkan Çiftçi, Herkes kendi işine baksın
Başkan Çiftçi, Şanlıurfa kamuoyuna yanlış bilgi pompalama gayreti olduğunu belirterek, “Yanlış gibi ifadelerle kimse bu şehrin teknik zekâsıyla Büyükşehrin teknik potansiyeli ile lütfen dalga geçmesin” dedi.
GÜNDEM Haberi
Başkan Çiftçi, Herkes kendi işine baksın

Haber: Hasan Ray

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, 11 Nisan kutlamaları programını açıkladığı basın toplantısında büyükşehrin projeleriyle ilgili çıkan söylentilere yönelik önemli mesajlar verdi. Burada gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başkan Nihat Çiftçi, “Kimse bu şehrin teknik zekâsıyla Büyükşehrin teknik potansiyeli ile lütfen dalga geçmesin” diyerek tepki gösterdi.

 

‘Büyük projeler üretiyoruz’

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin projeleri hakkında konuşan Başkan Çiftçi, “Büyükşehrin projeleri büyük projelerdir. Bu projeler fen kurallarına göre yapılıyor. Dolayısıyla ‘şurası gecikti, burası gecikmedi, şu proje durduruldu, bu proje yanlış, köprülü kavşağın yönü yanlış’ gibi ifadelerle kimse bu şehrin teknik zekâsıyla Büyükşehrin teknik potansiyeli ile lütfen dalga geçmesin” dedi.

 

Yanlış bilgi yayıldığına dikkat çekti

 “Kim Şanlıurfa kamuoyuna bilgi yanlışlığı olarak bir pompalama içerisindeyse lütfen bunu yapmayalım” diyen Çiftçi, “Herkes projesi ile ilgilensin ve herkes işine baksın. GAP Vadisi projesi 3 Buçuk Milyon metrekarelik alandır. 2018 yılında biteceğini söyledik. 2018 yılının bitmesine daha 9 ay var. Eğer GAP 3 GAP 4 bitmezse kamuoyu, ‘Ya başkanım neden bitmedi’ diyebilir” diye konuştu.  

 

‘Kimsenin babası için yapılmıyor’

Çok önemli yatırımlar yapıldığını söyleyen Çiftçi, “Ben şehrimle ilgili şunu görüyorum; güzel proje yapılıyor. Hiç kimse kusura bakmasın bu proje ne Nihat Çiftçi’nin ne de bir başkasının babasına yapılıyor. Bu hizmeti şehrimize yapıyoruz. Bu emaneti bize 30 Mart 2019’a kadar tevdi etmiş. Son saatine kadar çalışacağız.  Herkes burada rahat olsun. Projeler durmayacak ve en başta takipçisi benim” şeklinde konuştu.

 

Boşuna eleştirmek hakka aykırıdır

Yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduklarını vurgulayan Başkan Çiftçi, “Bu projelerin devam etmesi için gecemi gündüzüme katarak çoluk çocuğumu görmeden çalışıyorum. Ama ben şunu görüyorum; hiçbir yapmadan bir şeyi eleştirme hakka aykırıdır. Allah u Teâlâ bunu kabul etmez. Erkekçe çalışan kuruma ‘çalışıyor, üretiyor ve Şanlıurfa’nın sorunlarını çözüyor’ diyeceksiniz.  Şanlıurfalı kardeşlerim rahat olsunlar” ifadelerine yer verdi.

 

Algı operasyonlarına dikkat çekti

Kentte algı operasyonları yapıldığına dikkat çeken Başkan Çiftçi, “Çarşıdaki fiskosa bakmasınlar.  Kimse kusura bakmasın, ben çarşıda fiskos yapamam ve bu kadroda yapamaz. Benim çalışmam lazım. Bu kadro proje üretir. ‘Çarşıya girip şu algıyı oluşturun…’ Bizim böyle bir şeyle işimiz olmaz. Biz arkadaşlarımızla çalışmanın başında olacağız biz şehrin sorunlarını çözeceğiz.  Ben bu tür bilgi kirliliklerine hiçbir kardeşimiz kanmasın. Biz buradayız gelip bize sorsunlar” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı