Haber Detayı
01 Aralık 2020 - Salı 15:09 Bu haber 1009 kez okundu
 
Başkan Bekir Kılcı’dan ‘’Satılmış Ordu’’ Sözüne Suç Duyurusu
Şehit Gazi Sen Konfederasyonu Şanlıurfa İl Başkanı & Şanlıurfa Gaziler ve Şehit Aileleri Dernek Başkanı Bekir Kılcı, CHP Mersin milletvekili Ali Mahir Başarır’a sert sözlerle tepkisini dile getirdi.
GÜNDEM Haberi
Başkan Bekir Kılcı’dan ‘’Satılmış Ordu’’ Sözüne Suç Duyurusu

                CHP Mersin milletvekili Ali Mahir Başarır’ın Türk Ordusu için ‘’satılmış ordu’’ söyleminin ardından Şehit Gazi Sen Konfederasyonu Şanlıurfa İl Başkanı & Şanlıurfa Gaziler ve Şehit Aileleri Dernek Başkanı       Bekir Kılcı, sert sözlerle verdi veriştirdi.

 

Şehit Gazi Sen Konfederasyonu Şanlıurfa İl Başkanı & Şanlıurfa Gaziler ve Şehit Aileleri Dernek Başkanı Bekir Kılcı yayımladığı kınama mesajında şunları kaydetti;

 

‘’Bilindiği üzere CHP Mersin milletvekili Ali Mahir Başarır, Şanlı Türk Ordumuz için "satılmış ordu" ifadelerini kullandı. Tüm Türkiye olduğu gibi Şehit Gazi Sen Konfederasyonu Şanlıurfa İl Başkanı & Şanlıurfa Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği olarak bizler de bu çirkin söylemi kabul etmiyoruz.

 

Ülkemiz uğruna canlarını verip Şehit olan, ardından yaşlı gözler, yetim çocuklar bırakan Şehitlerimizin kemiklerini sızlatan CHP Mersin milletvekili Ali Mahir Başarır’ın Şanlı Türk Ordumuz için "satılmış ordu" ifadesini kullanması hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu belirtmek isteriz.

 

Sıfatı, makamı ne olursa olsun hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Şanlı Türk Ordusuna, askerine polisine bu tarz ifadeleri yakıştırmaz ve kullanmaz.

 

Dışarıdan ya da içeriden, nereden gelirse gelsin, cennet vatanımıza ve aziz milletimize göz diken, canına, malına, birliğine, bütünlüğüne ve değerlerine göz diken ne kadar vatan haini ve bu satılmış alçakları koruyan sözüm ona siyasi varsa karşılarında daima bizi bulacaklardır. Demokrasi demek vatana ihanet etmek değildir.

 

Aziz şehitlerimizin canlı şahitleri gaziler olarak şehit ailelerimiz ile birlikte, gerek olduğu anda gözümüzü kırpmadan bu vatan hainlerine ve yardakçılarına karşı, devletimizin yanında yer alarak mücadele etmeye hazır olduğumuzu Şehit Gazi Yakınları ile Vatansever Kamu Çalışanları Sendikası Sağlık yönetim kurulu ve üyeleri olarak bir kez daha ifade ediyoruz.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı