Haber Detayı
01 Mayıs 2020 - Cuma 15:04 Bu haber 222 kez okundu
 
Başkan Baydilli’den Emek ve Dayanışma Günü Mesajı
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli bir mesaj yayımlayarak tüm vatandaşların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlarken, başta sağlık çalışanları ve güvenlik güçleri olmak üzere hem topluma fayda sağlamak hem de ekmeğini kazanmak için her şartta çalışan emekçilere minnettar olduklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Başkan Baydilli’den Emek ve Dayanışma Günü Mesajı

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak emeğiyle çalışan ve ekmeğini kazanan tüm vatandaşların Emek ve Dayanışma Gününü kutladı.

 

Başkan Baydilli mesajında şu cümlelere yer verdi: “Bütün dünyada olduğu gibi, ülkemiz de gücünü üreten, çalışan kesimden almaktadır. Sanayide, teknolojide, sağlıkta, tarımda, hizmet sektöründe ve hayatın her alanında üretenler sayesinde toplumların refah düzeyleri yükselmektedir. Bizim toplumumuzda ve dinimizde alın teri ve emek kutsal sayılmaktadır. Peygamber Efendimiz S.A.V. 'İşçinin teri kurumadan emeğinin hakkını veriniz' buyurmuştur. Hem ekmeğini kazanmak için hem de topluma faydalı olmak ve üretime katkıda bulunmak için çalışan emekçilerin hakkının gözetilmesi, yaptıkları hizmete saygı duyulması gerekmektedir.

 

 

Özellikle böyle ölümcül virüs tehdidinin olduğu bir dönemde vatandaşların sağlığı için büyük uğraş veren sağlık çalışanları, her daim ülkemizin güvenliği ve huzur için çalışan güvenlik güçlerimize ve topluma fayda sağlayan, çarkın bir dişlisi olan tüm vatandaşlarımıza minnettarız.

 

Biz Karaköprü Belediyesi olarak bünyesimizde istihdam ettiğimiz personelimizle büyük bir aileyiz. Bu noktada işçi kardeşlerimizin sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışarak, karşılığını alması noktasında gayret göstermekteyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm emekçi vatandaşlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlar, güvenli bir şekilde vazifelerini icra etmelerini dilerim. "

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı