Haber Detayı
09 Nisan 2017 - Pazar 13:07 Bu haber 1550 kez okundu
 
Bakan Çelik'ten Ceylanpınar'a çifte müjde
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Ceylanpınar Belediyesi tarafından yaptırılan kültür evlerinin açılışı ve temel atma törenleri kapsamında Ceylanpınar'a geldi. Bakan Çelik, Ceylanpınarlılara Devlet Hastanesi ve TİGEM'den arazi talebiyle ilgili iki müjde verdi.
YEREL Haberi
Bakan Çelik'ten Ceylanpınar'a çifte müjde

Program kapsamında önce Fatih Sultan Mehmet Mahallesi'nde Ceylanpınar Belediyesi tarafından yaptırılan 200 yataklı kız öğrenci yurdunun temeli atıldı. Ardından Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Kültür Evinde Ceylanpınar Belediyesi ve vatandaşlar tarafından İMC usulüyle yapılan 48 kültür evinin açılışı gerçekleştirildi. Temel atma ve açılış programlarının ardından Bakan Çelik Özbek Mahallesi semt pazarında vatandaşlarla bir araya geldi.

Törende konuşan Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, 3 yıllık belediye başkanlığı sürecinde Ceylanpınar'a 64 Trilyonluk hizmet kazandırdığını söyledi. İlçeye hizmet getirebilmek için büyük çaba sarf ettiğini ifade eden Başkan Atilla, "Bugün 200 kişilik kız yurdumuzun temelini attık, ikincisi Ceylanpınar'da 48 kültür evini İMC usulüyle yaptık. Bu kültür evlerinin de açılışını yapmış olduk. Ceylanpınar 3 yılda çok büyük hizmetler aldı. Nasıl aldı, tabi ki hep beraber aldık. ilçe başkanımızla, il başkanımızla, milletvekillerimizle, bakanlarımızla ve Cumhurbaşkanımızın destekleriyle. Ceylanpınar değişiyor ve değişecek. Ceylanpınar Belediye Başkanı olduktan sonra ilk bir yıl hiçbir şey yapamadım. Belediyenin 7 trilyon borcu vardı. Gelen para eskiden 2 milyon TL geliyordu artık 1.2 trilyon para geliyor. O da ancak sabit giderlerimize yetiyor. Bir yılımız böyle geçince bu böyle olmaz dedim. Dilenme kararı aldık ve sahaya indik. 3 yıllık başkanlık sürecinde bir yılım hep otel köşelerinde geçti. Yoksa ben de her akşam çoluk çocuğumun yanına gitmek isterdim. Ama dilendik ve ilçemize 64 Trilyonluk yatırım getirdik. Ceylanpınar'ın sorunlarının çözülmesinde sayın Faruk Çelik'in çok emeği var. Kendisine çok teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Törende Konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik de, 16 Nisan referandumunun Türkiye için çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Türkiye'de hem güçlü başbakan var hem de güçlü cumhurbaşkanı var. Neden biliyor musunuz? Bunlar sık sık kavga etsinler, arada da birileri gelsin darbe yapsın. Türkiye zayıflasın Ceylanpınar hizmet almasın, urfa hizmet almasın Türkiye'ye hizmet etmeyelim arada da huzur kalmasın o halde halkın bize ihtiyacı var o zaman darbe yapalım. işte bu darbelere son vermek için. İstikrar için 16 Nisan çok önemli. Ayrışmayı değil 16 Nisan bizde kucaklaşmayı getirecek. 16 Nisana doğru giderken bunları düşünmemiz lazım." dedi.

Ceylanpınar'ın gelişen bir ilçe olduğunu ve güzel hizmetler yapıldığını belirten Bakan Çelik, "Ceylanpınar'ın en büyük sorunu tapuydu. Tapuları çıkardık, şimdi kadastro çalışmaları devam ediyor. Herkes oturduğu yerin tapusunu cebine koyacak. Göçerlerimizin yer sorunu vardı onunla ilgili kanun çıkardık ve bu sorunu da çözmüş olduk. Bunun gibi yapılması gereken o kadar çok iş var ki. 200 yataklı kız yurdunun temelini attık. 2 Semt pazarı açılmış. Ceylanpınar'ın her yeri şantiye alanı gibi. Ceylanpınar gelişiyor. Sorunlarımız var. Bu sorunları çözecek yine bu iktidardır. Köylerin tapuları konusunda da hukukçular yasa değişikliği üzerine anlaştılar. Bu da neticeye bağlanırsa köylerin tapu sorunlarını çizmek de bizim boyunumuzun borcudur." ifadelerini kullandı.

Ceylanpınar'a iki müjde de veren Bakan Çelik, "Ceylanpınar Belediye Başkanı böyle geldiğiniz zaman sizi borçlandırır. Böyle bir huyu var. Burada iki konu var. TİGEM'den kepez bölgesinde bir miktar arazi isteniyor. Bu araziyi vereceğiz, hayırlı uğurlu olsun. ikincisi devlet hastanesi konusu. 10 mayısta 150 yataklı kullanılan ama 200 yataklıya dönüşebilen Ceylanpınar Devlet Hastanesinin ihalesini yapıyoruz. Laf değil iş peşindeyiz." dedi.

AK Parti Ceylanpınar İlçe Başkanı Ahmet Güntekin de, "Ceylanpınar Cumhurbaşkanını seviyor. Bundan dolayı Ceylanpınar'ın kararı her zaman evettir. Ceylanpınar her zaman Ak Parti ve Cumhurbaşkanının hizmetindedir. Ceylanpınar'ımıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz" dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Çelik, yapımı tamamlanan 48 kültür evinin temsili anahtarları köy muhtarlarına takdim etti.

Bakan Çelik'e Ceylanpınar ziyaretinde Milletvekilleri, Şanlıurfa Valisi, İl Emniyet Müdürü, AK Parti İl Başkanı eşlik etti. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı