Haber Detayı
19 Ekim 2020 - Pazartesi 17:02 Bu haber 463 kez okundu
 
Bakan Akar, Mohamed Ali Ahmed El-Haddad’ı Kabul Etti.
Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Genelkurmay Başkanı Org. Mohamed Ali Ahmed El-Haddad’ı kabul etti.
GÜNDEM Haberi
Bakan Akar, Mohamed Ali Ahmed El-Haddad’ı Kabul Etti.

 

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mohamed Ali Ahmed El-Haddad'ı kabul etti. Millî Savunma Bakanlığında gerçekleşen görüşmeye, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler de katıldı.

 

Libya’daki son duruma ilişkin görüş alışverişinde bulunulan görüşmede Bakan Akar, Genelkurmay Başkanlığı görevine atanmasından dolayı El-Haddad'ı kutladı.

 

Görüşmede, Türkiye ve Libya arasındaki 500 yıllık tarihi dostluk, kardeşlik bağlarına vurgu yapan Bakan Akar, "Libyalı kardeşlerimizin daha rahat, daha mutlu, daha güven içinde yaşamaları için destek vermeye devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

 

Türkiye’nin, "Libya Libyalılarındır" anlayışıyla bölgenin istikrar kazanması için elinden gayreti göstermeyi sürdüreceğini belirten Bakan Akar, istikrarlı, bağımsız ve egemen bir Libya'yı desteklediklerini dile getirdi.

 

Bakan Akar, Türkiye’nin, BM tarafından tanınan Libya’nın meşru hükümeti ile yapılan anlaşmalar kapsamında askeri ve güvenlik alanlarındaki eğitim, destek ve danışmanlık faaliyetlerine devam edeceğini de belirtti.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı