Haber Detayı
13 Mart 2020 - Cuma 19:17 Bu haber 1404 kez okundu
 
Aydınlık;”Hemşerilerimden Katılım Bekliyorum”
CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kapsamında düzenlenen “resim, şiir ve beste” yarışmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
Aydınlık;”Hemşerilerimden Katılım Bekliyorum”

Atatürk’ün 23 Nisan’ı çocuklara armağan ettiğini hatırlatan Aydınlık, “23 Nisan 1920’de Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açılmasının ardından 1924’te 23 Nisan gününün bayram olarak kutlanmasına karar verilmiş ve 1929 yılında Kurucu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu günü çocuklara armağan etmiştir. Bu vesile ile milli mücadelemizin 100. yılında Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun “resim, şiir ve beste” alanında yarışma düzenlenmesi yönünde bir talimatı olmuştur. Öyle düşünüyorum ki yarışmanın sonucunda çok güzel eserler ortaya çıkacaktır” diye sözlerine devam etti.

 

Hemşehrilerimden de Katılım Bekliyorum

Düzenlenen yarışma için Şanlıurfalılardan da katılım beklediğini dile getiren Aydınlık, “Milli Mücadele döneminde Fransızlara karşı şehrimizi savunup 11 Nisan 1920’de düşmanları defetmiş Urfalı Kuva-i Milliyecilerin torunlarından yani hemşehrilerimden de katılım bekliyorum. İnşallah bu etkinlik sonunda kazanan da bu şanlı şehrin bir evladı olur” dedi.

 

Sadece Çocuklar İçin Değil

Yarışmanın sadece çocuklar için olmadığını hatırlatan Aydınlık, “Yarışmada çocuklar için ‘resim, şiir ve beste’ dallarında birinciye 20 bin, ikinciye 15 bin, üçüncüye 10 bin Türk Lirası, büyükler için ‘beste’ dalında birinciye 50 bin, ikinciye 30 bin, üçüncüye 20 bin Türk Lirası para ödülü verilecek. O nedenle her yaştan hemşehrimin 27 Mart 2020 Cuma gününe kadar 23nisan.chp.org.tr adresine başvurmalarını bekliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı