Haber Detayı
11 Ocak 2021 - Pazartesi 12:28 Bu haber 1028 kez okundu
 
Avusturalya Büyükelçiliğinden Şanlıurfalı Kızlara Destek
Harran Üniversitesi Koordinatörlüğünde, Avusturalya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı (DAP) Kapsamında "GIRLS IN ACTlON-COVID RESPONSE TEAM" isimli projemizin çalışmaları başlamıştır.
EKONOMİ Haberi
Avusturalya Büyükelçiliğinden Şanlıurfalı Kızlara  Destek

Harran Üniversitesi Koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek olan projede özellikle dezavantajlı okullarda kız öğrencilere yönelik olarak salgından korunma ve insan sağlığına dikkat çekme adına farkındalık çalışmaları yapılacaktır.  Proje kapsamında kız öğrencilerden oluşacak Covid Müdahale Ekibi kurulacak ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardan ilgili öğretmenlere HARÜSEM onaylı salgından korunma (covid müdahale) eğitimleri verilecektir. 

 

Avusturalya Büyükelçiliği destekli bu proje kapsamında hedef okullarda kütüphaneler ve hijyen istasyonları kurulacaktır. Seçilen okullarımıza hijyen ve temizlik malzemesi dağıtımı gerçekleştirilecektir. Ayrıca kitap yarışmaları sonucunda öğrencilere hediyeler dağıtılacaktır.

 

Proje Paydaşları; Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (HARÜSEM), Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Genç Stem Derneği, Dreamstalk Kulübü  

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı