Haber Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 23:07 Bu haber 2152 kez okundu
 
AK Parti Şanlıurfa İl Yönetimindeki Çatlak Gittikçe Büyüyor
AK Parti Şanlıurfa İl yönetimi daha mazbatayı alıp resmi olarak göreve başlamadan dağılmaya başladı.
SİYASET Haberi
AK Parti Şanlıurfa İl Yönetimindeki Çatlak Gittikçe Büyüyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da video konferans yöntemiyle katıldığı AK Parti Şanlıurfa 7.Olağan İl Kongresinde delegelerin oyları ile AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığına Abdurrahman Kırıkçı’nın getirilmesinin ardından parti içerisinde yapılan görev dağılımın ardından istifalarda ar arda gelmeye başladı. 

 

 

 AK Parti Şanlıurfa İl yönetiminde istifalar zincir halkasına her geçen gün önemli isimlerin eklenmesiyle Parti içinde deprem etkisi yaratmaya devam ederken İl Yönetiminde önemli yerlerde aktif görev alan ve davası uğruna çalışan Remzi Türkmen “Allah razı olsun 40 yıldır hizmet ettiğimiz davamızdan soğuttunuz. Diyerek istifa ettiğini duyurdu.

 

 

Davadan soğuttuklarını dile getiren Remzi Türkmen istifa nedenini şu sözlerle açıkladı:

 

''Sayın başkanım ben Milli, Türk Talebe Birliği( MTTB) nin talebesiyim. O günden bu yana Milli Selamet Partisi (MSP), Refah Partisi ve 18 yıldır AK Partide çalışmaktayım. Benim inancıma göre bu bir davadır. Bu davada görev istenilmez verilir Şanlıurfa belediyesinde 25 yıl çeşitli birimlerde müdür olarak görev yaptım. Şam üniversitesi hukuk bölümünden mezunum. Şuan emekliyim. Bütün dava sahibi olan okul arkadaşlarımın isteği üzerine AK. Parti İl Başkan adayı oldum. Verilmemesine rağmen yine de davamızdan hizmet etmek için arkadaşlarımızla istişare ettik. Şuan il başkanı olan kardeşimiz gelip bizimle istişare etti. Bizim liste çıkarmamızdan korktuğu için bize bir söz verdi. Doktor Adnan Elçi ve Remzi Türkmen’e listeye alacağını söyledi. Bizi oyaladı… Biz liste çıkarsaydık delegelerin tercihi biz olurduk. Ondan korktuğu için bize bu sözü verdi. Bugün ise listede olmadığımızı bize beyan etti. Merkezin kararını böyle olduğunu bize söyledi. Merkez tarafından istenmiyorsak bizimde kararımız 50 kişilik bir grubuz. Hep birlikten AK Partiden istifa edip başka alternatif olan partilere gideceğiz. Bize başka seçenek bırakmadılar. 40 yıldır hizmet ettiğimiz davamızdan Allah razı olsun bizi davamızdan soğuttunuz pazartesi günü basın toplantısı yapıp başka partiye geçeceğimizi açıklayacağız.  Saygılarımla… Remzi Türkmen.

NOT; Bu gruptaki bütün dava arkadaşlarımın Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş tarafından ikna edilip istifa edilmekten vazgeçilmiştir.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı