Haber Detayı
01 Mayıs 2020 - Cuma 17:10 Bu haber 2995 kez okundu
 
Aç Karnına Sağlık Olmuyor..İşte Haberin Detayları!!!
Dün ( 30.04.2020 ) saat 13.00 da Urfa’nın en büyük caddelerinden olan ve Büyükşehir Belediyesinin önündeki cadde üzerinde kalabalık halk yığınları güvenlik ve Belediye zabıtalarının bulunduğu caddede çekilen bu fotoğraf akıllara şu soruyu getiriyor. Sağlık mı karın tokluğu mu..?
GÜNDEM Haberi
Aç Karnına Sağlık Olmuyor..İşte Haberin Detayları!!!

Bir anne çöp kutularından  biri sırtında biri çöp arabasının içinde iki çocuğu ile ( takribi 4-5 yaşlarında) çocukları ile çöp kutularından Naylon çöp kağıt vs toplayıp belki evinde de bekleyen çocuklarının ekmeklerini kazanma telaşesinde...

 

 

Bu zor günlerde özellikle Mikrobik rahatsızlığın kol gezdiği bu zamanda Devletin çeşitli isimler altında verdiği yardımlar yerini buluyor mu.?. Yoksa bu ve bunlar gibi Binlerce mağdur ve yardıma muhtaç insanlar dururken Hak etmeyenlere (...! ) mi gidiyor, giyim kuşam para Gıda vs…. Gerçekte ihtiyaç sahibi olanlar alsalar bunun gibi insanlar hem kendi hem çocuklarının hem de çevrenin sağlığını tehdit eder gibi ulu orta çöplüklerden ihtiyaçlarını toplar mı..?

 

 

Yasaklar  sosyal mesafeler ,yasaklar neye yarar ki insanın çocukların karnı doymadıkça..

 

 

Devletin resmi yetkilileri yardımların gerçek sahiplerine ve hak edenlere gitmesini sağlarsa bu görüntüler ve yasaklara gerek kalmaz..

 

 

Bu görüntülerden rahatsızlık duyan duyarlı vatandaşlarımız  "O Anneyi suçlu değil böyle bir zamanda kendimizi suçlu hissediyoruz. Hele ki bu Ramazan aylarında"  diyerek konunun Sosyal Yardımlaşma Kurumlarınca ve Büyükşehir Başkanlığınca bu annenin geçirebileceği bir yardımın yapılmasını dile getirdiler. 

 

 

Yok, eğer bu yardımlara rağmen bu kişiler aynı şekilde bunu meslek haline getiriyorlarsa insanların duygularını istismar ediyorlarsa o zamanda Zabıtanın ve ilgili birimlerin devreye girmesini gazetemize bildirebilirler.

 

 

Kentimizin bu tür görüntülerle değil de daha güzel karelerle anılması içinde Urfa Son Haber Gazetesi olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

 

HABER: AYSEL KIRIŞAN

 

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı