Haber Detayı
28 Ocak 2021 - Perşembe 13:23 Bu haber 1845 kez okundu
 
64 Yaşındaki Covid-19 Hastası 79 Gün Sonra Taburcu Oldu
Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde yaşayan 64yaşındaki Mustafa Bozdağ koronavirüs tanısıyla tedavi gördüğü hastanede 79 gün sonra iyileşerek taburcu oldu.
SAĞLIK Haberi
64 Yaşındaki Covid-19 Hastası 79 Gün Sonra Taburcu Oldu

 

Birecik’te ikamet eden Mustafa Bozdağ öksürük ve nefes darlığı şikayetiyle hastaneye başvurdu. Yapılan tahliller sonucu 64 yaşında ki Bozdağ’ın Coronavirüs test sonucu pozitif çıkmasının ardından tedavi altına alındı. Hastanede başlatılan tedavi sürecinde dahiliye doktorları ve servis hemşirelerinin takipleri ile 79 gün sonra iyileşerek taburcu oldu

 

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Birecik Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mürsel KOÇER; "hastanemize Covid-19 pozitif olarak gelen hastamızın takiplerini yaptık, Dahiliye uzman doktorlarımızın kontrollerinde servis ve 30 gün yoğun bakımda solunum cihazına bağlı kalarak hemşire ve sağlık çalışanlarımızın takipleri ile hastamızın tedavisini yaptık. Durumu iyileşen Mustafa amcamızı 79 gün sonra taburcu ederek evine uğurladık." dedi.

 

 

Hasta Mustafa Bozdağ, hastaneden taburcu olurken doktorlarımıza, hemşirelerimize ve tüm sağlık çalışanı personellerine teşekkür ederek sizleri çok seviyorum sözleri ile vedalaştı.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı