Haber Detayı
29 Ağustos 2019 - Perşembe 12:38 Bu haber 1281 kez okundu
 
11 Nisan Kurtuluş Camisi ibadete açılıyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, yapımında Urfa’ya özgü taşının kullanıldığı 11 Nisan Kurtuluş Camisini yerinde inceledi. Beyazgül, Caminin kısa sürede ibadete açılacağını kaydetti.
YAŞAM Haberi
11 Nisan Kurtuluş Camisi ibadete açılıyor

Osmanlı ve Selçuklu mimarisine uygun olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen 11 Nisan Kurtuluş Camisinin yapım çalışmaları tamamlanırken, açılış öncesi son detaylar gözden geçiriliyor. 

Urfa'ya özgü nahit taşının el işçiliği ile işlenerek sanata dönüştürüldüğü camiyi gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, yapıdaki son gelişmeler hakkında bilgiler aldı.

Genel Sekreter Vekili Mahmut Kırıkçı, Genel Sekreter Yardımcısı Selami Yıldız ve Ferit Dağdeviren ile birlikte caminin Kur'an Kursu ve eğitim ünitelerini inceleyen Başkan Beyazgül, yapının Şanlıurfa'yı temsil edecek eserler arasında yer alacağını söyledi.

 

Beyazgül: İbadet ve eğitim yönünden muazzam bir eser

Gezisinde caminin yapımında çalışan işçilere tatlı ikram eden Başkan Beyazgül, "Bugün 11 Nisan Kurtuluş Camimizi gezdik. Camiimizdeki tüm çalışmalar şu anda bitme aşamasında. Gerek yapımı olsun gerekse işlemeleri olsun gayet güzel olmuş. Öncelikle camimizin yapımında büyük emekleri geçen bizden önceki Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi beye teşekkür ediyoruz. Camimiz çok kısa bir süre içerisinde halkımızın hizmetine açılacak. Alt kısmında sosyal üniteler yer alıyor. Yukarıda ibadet yapılırken aşağı ünitelerde de Kur'an kurslarımız ve dini eğitimlerimiz yer alacak. Urfa'mız için hayırlı uğurlu olsun" dedi. 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı