Haber Detayı
23 Aralık 2020 - Çarşamba 11:27 Bu haber 1966 kez okundu
 
10.000 Kişilik Aşevi Açılıyor!!!
Türk Kızılay’ı Şanlıurfa Şube Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklama da Şanlıurfa’nın genelinde bulunan tüm ihtiyaç sahiplerine hitap edecek 10.000 kişilik aşevinin faaliyete gireceğinin müjdesi verildi.
GÜNDEM Haberi
10.000 Kişilik Aşevi Açılıyor!!!

Türk Kızılay’ı Şanlıurfa Şube Yönetim Kurulundan yapılan yazılı açıklama da şu ifadelere yer verildi.

“Şanlıurfa’nın Haliliye Belediyesi bölgesinde kurulacak olan 10.000 kişi kapasiteli aşevi yapımı için Şanlıurfa Kızılay Şubesinin çabaları sonucunda son adımlara gelindi.

 

 

YAPIMI HAYIRSEVERLER KARŞILAYACAK

 

450 m² üzerinde kurulacak olan Aşevinin yapımı hayırsever vatandaşlar tarafından karşılanacaktır.

 

 Aşevi yapılacak arsanın 55 m² Kızılay’a, 350 m² Milli Emlak’a, 39 m² Haliliye Belediyesine aittir. Milli Emlak’a ait olan kısım 49 yıllığına Kızılay’a tahsis edilmiştir. Haliliye Belediyesine ait olan kısımda Haliliye Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclisinden çıkacak Meclis kararı sonrasında 2020 yılı bitmeden proje tamamlanmış olacak ve Şanlıurfa’ya hayırlı bir iş için müjde verilmiş olacaktır.

 

Kızılay Şanlıurfa Şube Yönetim Kurulu “Şanlıurfa’ya Aşevi kazandırılması konusunda emekleri geçen Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, Milli Emlak İl Müdürlüğü ve Haliliye Belediyesine teşekkürü borç biliyoruz.” Denildi

 

ÖZEL HABER:AYSEL KIRIŞAN

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı